wtorek, czerwca 26, 2007

Stanislaw Tremtiaczy - zapaśnik, trener, nauczyciel, pisarz

_____________________________________________

 

___________________________________


Stanisław Tremtiaczy
Autobiografia „Ciernista droga przez Syberię i Polskę do Australii i milionów”
- przykładem losów człowieka silnej woli, skutecznie walczącego z przeciwnościami losu.Życie ma większą fantazję niż twórcy fikcyjnych powieści i właściwie każdy mógłby napisać historię swoich losów - pasjonujących jak sensacyjna powieść - bo tylko nieliczni na końcu swojej drogi mogą stwierdzić, że przeżyli spokojne, szczęśliwe życie. Choć... mało nas potrafi skutecznie walczyć z przeciwnościami, większość pozwala nieść się na falach. Rzadziej zdarzają się uparci, którzy płynąc pod prąd wygrywają! Do niegodzących się z przeciwnościami należy Stanisław Tremtiaczy – sportowiec, człowiek nie tylko silnej fizycznej postury, ale i silnego charakteru.
Jego autobiograficzna książka „Ciernista droga przez Syberię i Polskę do Australii i milionów” wiedzie czytelnika śladami tragicznego dzieciństwa - najgorszego z najgorszych - na zesłaniu na Syberii, przez czasy najokrutniejszej w historii ludzkości wojny. Później przez powojenny niedostatek w peerelu, czasy szkolne i wspinanie się po sportowe sukcesy; wreszcie trudną i poniżającą nawet! adaptację w Australii – do zasłużonych sukcesów, dostatku i spokoju.

Stanisław Tremtiaczy był znanym sportowcem – we wczesnej młodości reprezentował Polskę w zapasach na mistrzostwach świata w Sofii i Budapeszcie oraz trzykrotnie zdobył tytuł mistrza juniorów. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, na której obronił tytuł magistra, ze specjalizacją rehabilitanta. Otrzymał Złotą Odznakę za Krzewienie Kultury Fizycznej.

W Australii, po czterech ciężkich, początkowych latach (musiał pracować fizycznie), zdał egzamin z rehabilitacji i dostał pracę już w swoim zawodzie, w szpitalu wojskowym; a później, przez wiele lat pracował jako ceniony, stosujący nowatorskie metody nauczyciel wychowania fizycznego w prestiżowym Newington College w Sydney. Był też trenerem australijskiej zapaśniczej drużyny olimpijskiej. A przedtem nawet znanym zawodnikiem widowiskowego wrestlingu! 


Chcąc jednak zarobić większe pieniądze zajął się biznesem: okazyjnie nabywał nieruchomości, remontował je i sprzedawał z zyskiem. Tak więc dzięki uporowi i ciężkiej pracy, od nic nieposiadającego imigranta (nawet bezdomnego przez jeden dzień!), doszedł do milionów i co z tym się wiąże, posiadłości w luksusowej dzielnicy sydnejskiej Killara.

Na końcu książki autor podaje konkretne metody osiągnięcia sukcesu i pieniędzy. Zacytuję zdania z zakończenia autobiografii: ...stanowczość, upór, pracowitość i ciągłe dążenie do poprawiania swoich warunków życia przyświecało moim działaniom. Zrealizowałem swoje plany i marzenia i mogę spokojnie patrzeć w przyszłość (...) to, co osiągnąłem, zdobyte zostało uczciwą pracą i może służyć innym za przykład.

Dodam, że autobiografia Stanisława Tremtiaczego została włączona, przez obecne Ministerstwo Edukacji w Polsce, na listę lektur szkolnych, nieobowiązkowych.

Jest w tej książce także wątek prywatny: historia pierwszego małżeństwa, tragiczne losy i śmierć jedynego syna oraz wątek romantycznej miłości i trwającego 18 lat małżeństwa z piękną Hinduską z arystokratycznej rodziny. Przez całą zaś książkę, przewija się wzruszająca miłość - wspaniałej, pełnej poświęcenia, bohaterskiej wprost matki i wdzięcznego, kochającego i opiekującego się nią do końca syna.


Oprócz pasjonującej autobiografii (nie zdradzam treści, za to zachęcam do przeczytania...) St.Tremtiaczy wydał dwa bardzo ważne podręczniki o tematyce sportowej.

Pierwszy to: „Najnowsze metody polepszenia sprawności i wydolności fizycznej” – obowiązkowy dla tych, którzy chcą zdobyć i na zawsze zachować dobrą kondycję fizyczną. Zawiera on najnowsze, efektywne ćwiczenia. Znajduje się tam też zbiór ćwiczeń, które mogą być stosowane przez instruktorów w treningu profesjonalnym zawodników. Jest pierwszą tego typu publikacją, gdzie 360 mięśni człowieka jest podzielone na 10 grup mięśniowych. Niewątpliwie najlepszą reklamą tego podręcznika jest sam autor, któremu zdrowia i sprawności fizycznej o wiele młodsi mogą pozazdrościć!


Drugi to podręcznik do nauki pływania dla niemowląt, dzieci, młodzieży i wszystkich dorosłych - którzy chcą prawidłowo pływać: „Mamo, chcę pływać!” Podręcznik ten jest jedyną tego typu - tak doskonałą, bogato ilustrowaną pozycją na świecie. Został zatwierdzony przez głównego trenera Narodowej Drużyny Australijskiej, legendarnego Don’a Talbota.
Książki są do kupienia u samego autora. Dwie pierwsze w cenie 30$ z przesyłką, trzecia 25$ z przesyłką. Wszelkie informacje: St.Tremtiaczy tel.9403 3488
Pierwsza część rozmowy z autorem była już nadawana w Radiu 2000FM, do wysłuchania dalszego ciągu zapraszam w sobotę, dnia 21 lipca 2007r. o godzinie 11.30. (Audycje nasze nadajemy na częstotliwości 98.5 megaherca, w paśmie fm.)
Kolorowe fotografie St.Tremtiaczego znajdują się na: http://www.fotogaleriaradia2000fm.blogspot.com/


_______________________________________